Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | single eSIM |
| Accessories With Device | Charger, Earphones, SIM Ejector Tool |
iPhone 12 128GBPre-owned
White| global, USA| 128GB
৳0 Tk
The iPhone 12 features a 6.1-inch Super Retina XDR display, A14 Bionic chip, and dual 12 MP cameras for incredible performance. With 5G support, MagSafe charging, and IP68 water resistance, it's a powerful and versatile device.
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
128GB
2GB
Region:global, USA
specifications
| Display Size | 6.1 inches |
| Display Type | Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision |
| Display Resolution | 1170 x 2532 pixels, 460 ppi |
| Dimensions | 146.7 x 71.5 x 7.4 mm (5.78 x 2.82 x 0.29 inches) |
| Weight | 164 grams (5.78 ounces) |
| SIM | Nano-SIM and eSIM (or Dual SIM for China) |
| OS | iOS 14, upgradable to iOS 17 |
| Chipset | Apple A14 Bionic (5 nm) |
| Network | 5G, GSM, CDMA, HSPA, EVDO, LTE |
| Memory | 128GB storage, 4GB RAM (No card slot) |
| Main Camera | Dual 12 MP: Wide (f/1.6), Ultrawide (f/2.4); Night Mode, Deep Fusion, 4K Dolby Vision HDR recording |
| Selfie Camera | 12 MP (f/2.2), SL 3D (depth/biometric sensor), 4K recording |
| Sensors | Face ID, Accelerometer, Gyroscope, Proximity, Compass, Barometer |
| Battery Info | 2815 mAh Li-Ion, 20W fast charging (50% in 30 minutes), MagSafe wireless charging |
| Other Features / Info | Ceramic Shield, IP68 water resistance, Dolby Atmos, Colors: Black, White, Red, Green, Blue, Purple |



